Sesini Duyuyorum

ARTIK; ANLAŞMA, ANLAŞILMA VAKTİDİR! Bizler işaret dilinin yaygın hale getirilerek; Milli Eğitim Bakanlığımızla başlattığımız İsaret Dili Kurslarımız ile  onları anlamak adına yaygın bir dil olmasını amaçlıyoruz. 

SESİNİ DUYUYORUM!

sosyal sorumluluk projesi, işitme engelliler ile bizler arasındaki iletişim kopukluğunu giderici ve işitme engellilerin hayatımızda daha aktif rol almasına ilişkin bir projedir.?????

İşitme Engelliler. Onlar ne sıklıkla hayatımızda?

Hepimizin amacı, hayatımızda var olduğumuz noktanın daha ötesine ve hızlı bir şekilde ulaşmaya çalışıyoruz.

Peki biz hayatı bu kadar hızlı yaşarken neleri kaçırıyoruz ?

Öncelikle empati kuramıyoruz. Hayatın hızından çevremizde yaşanan olayların farkına varamıyoruz. Hal böyleyken çoğu konuda bilinçsiz ve yetersiz kalıyoruz. En önemlisi de yaşayabileceklerimizi ve neler yapmamız gerektiğini geç fark ediyoruz. Varmak istediğim konu işitme engellilerin hayatımızdaki pasif rolü. Biz her şeye çok kolay erişebiliyorken onlar neden bu konuda zorlanıyor?

Gelin Biraz Onların Penceresiyle Hayata Bakalım

Dünya üzerinde işitme engellilerin sayısı oldukça fazla ve nüfuslar arttıkça bu oran daha da artış gösteriyor. Tüm dünyada 360 milyon işitme engelli bulunurken, ülkemizde ise toplam 89.043 işitme engelli birey bulunmaktadır. Mevcut durumdaki verilerin; 53.543´ü erkek, 35.500 kısmını kadın nüfusu oluşturmaktadır.

Peki onlarda anlatmak, anlaşılmak, hayatımızda bizimle beraber rol oynamak istemezler mi? Bunun cevabı birbirimizi anlamamızla mümkün.

ARTIK; ANLAŞMA, ANLAŞILMA VAKTİDİR!

Bizler işaret dilinin yaygın hale getirilerek; Milli Eğitim Bakanlığımızla başlattığımız İsaret Dili Kurslarımı ile  onları anlamak adına yaygın bir dil olmasını amaçlıyoruz. 

ENGELİN, ENGELİM OLMASIN!

Birbirimizi anlamak artık zor değil!
Biz bir adım attık.
Aramızda engel yok! 
Tüm zorluklara rağmen unutma; 

 SESİNİ DUYUYORUM!

Hayata Dokunuş Gençlik Derneği

Malatya ilinde hizmet veren Hayata Dokunuş Gençlik Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Hayata Dokunuş Gençlik Derneği

Dabakhane Mah. İnönü Cad. Pakkazanç İş Hanı, Kat 4 No: 110-111
44200 Battalgazi / malatya

Medya İnternet © Tüm Hakları Saklıdır.