Hayallerimi Renklendir

Bu projenin amacı, Suriyeli mülteci çocukların da en az bizim evlatlarımız kadar değerli olduklarını kendilerine hissettirmek ve toplumda bir duyarlılık oluşturmaktır.

Bugün yüz binlerce insan Suriye’deki iç savaş sebebiyle başka ülkelere göç etmektedir. Savaşın yarattığı en kötü izler de maalesef çocuklar üzerine yansımaktadır. Çünkü onlar başka milletlerdeki çocuklar gibi sokağa çıkıp birbirleriyle doyası oyunlar oynayıp eğlenme şansına sahip değiller.

Hepimiz biliyoruz ki çocuklar bir milletin ya da ulusun en önemli değerleridir. Onları her ne koşulda olursa olsun bir takım haklarından maruz kalmalarına göz yummamalıyız. Bizim Türk halkı olarak onlara ülkemizin sınırlarını açmanın ötesinde Suriyeli mülteci çocukları da kendi evlatlarımız gibi görmeliyiz.

Gençlerimizle bir araya gelerek Malatya Mülteci Kampında ki  her cocuk ıcın boya kıtabı, pastel boya, oyuncaklar ve bır cok hedıyeler alınarak cocuklarla cok guzel vakıtler geçiriliyor.

Hayata Dokunuş Gençlik Derneği

Malatya ilinde hizmet veren Hayata Dokunuş Gençlik Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Hayata Dokunuş Gençlik Derneği

Dabakhane Mah. İnönü Cad. Pakkazanç İş Hanı, Kat 4 No: 110-111
44200 Battalgazi / malatya

Medya İnternet © Tüm Hakları Saklıdır.