Geleceğin Öncüleri Tarihine Gidiyor

6-18 yaş arası çocuk ve gençlerin; yaşadıkları şehri, tarihini görerek, dokunarak, tanıyarak büyümeleri amacıyla  başlatılan  kültür  gezilerinin  ilkini,  çoğunluğunun  gelir seviyesinin düşük  olduğu mahallelerde yaşayan çocukların öncelikte  olduğu mahallelerde,  okullarda başlatmış bulunuyoruz.

Her ay devamlı yapılacak olan projelerimize bir yenisi daha eklendi. Bir kez daha kendisine ait bir projeye imza atan Hayata  Dokunuş Gençlik Derneği  gönüllerde taht kurmayı yine başardı. ‘GELECEĞİN ÖNCÜLERİ TARİHİNE GİDİYOR’ adlı yeni projemiz ile 6-18 yaş arası çocuk ve gençlerin; yaşadıkları şehri, tarihini görerek, dokunarak, tanıyarak büyümeleri amacıyla  başlatılan  kültür  gezilerinin  ilkini,  çoğunluğunun  gelir seviyesinin düşük  olduğu mahallelerde yaşayan çocukların öncelikte  olduğu mahallelerde,  okullarda başlatmış bulunuyoruz.
Gezi kapsamında ;
Malatya Arkeoloji  Müzesi,
Arslantepe Höyüğü,
Beşkonaklar,
Etnografya Müzesi,
Atatürk Evi,
ve birçok park ve mesire alanlarına gidilmiştir.

Gezide bizlere ulaşım desteği veren, Malatya Büyükşehir Belediyemize,
projenin hazırlanmasında ve rehber ,tanıtım konularında desteğini esirgemeyen Malatya Müze Müdürlüğü'ne  teşekkürü  borç biliriz.

Hayata Dokunuş Gençlik Derneği

Malatya ilinde hizmet veren Hayata Dokunuş Gençlik Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Hayata Dokunuş Gençlik Derneği

Dabakhane Mah. İnönü Cad. Pakkazanç İş Hanı, Kat 4 No: 110-111
44200 Battalgazi / malatya

Medya İnternet © Tüm Hakları Saklıdır.